MEDİKAL ENSTİTÜ

You are not logged in. (Login)
 
 
 
Skip Main Menu
 

Main Menu

 
Skip Latest News
 

Latest News

 • 2 Jul, 16:07
  Medikal Enstitü
  YÜZ DOLGU UYGULAMALARI EĞİTİMİ BAŞLIYOR more...
 • 25 Apr, 00:25
  Medikal Enstitü
  YÜZ DOLGU UYGULAMALARI EĞİTİMİ BAŞLIYOR more...
 • 25 Apr, 00:22
  Medikal Enstitü
  REJENERATİF TIPTA PRP (PLATELET RİCH PLASMA) UYGULAMALI EĞİTİMİ more...
 • 25 Apr, 00:17
  Medikal Enstitü
  KAS-İSKELET YARALANMALARI VE AĞRI TEDAVİSİNDE REJENERATİF TIP UYGULAMALARI EĞİTİMİ MAYIS AYINDA BAŞLAYACAK more...
 • 25 Apr, 00:13
  Medikal Enstitü
  ESTETİK TIPTA BOTOKS UYGULAMALARI EĞİTİMİ YAPILACAK more...
 
 
 
 
Sitemiz Tamamlayıcı Tıp, Geleneksel Tıp, Alternatif Tıp, Rejeneratif Tıp, Egzersiz Tıp, Fitnes, Wellness, Sağlık ve Spor, Spor Hekimliği alanlarında kanıta dayalı güncel bilgilerin içerdiği eğitim, seminer, kurs ve uzaktan eğitim aktiviteleri planlamaktadır
 

Site haberleri

Picture of Medikal Enstitü
YÜZ DOLGU UYGULAMALARI EĞİTİMİ BAŞLIYOR
by Medikal Enstitü - Tuesday, 2 July 2013, 04:07 PM
 
EĞİTİMİN AMACI: Emosyonel ifade kırışıklıkları yüz cildinde glabellar, alın, göz çevresi, nasolabial bölgelerde derin kırışıklıklara neden olur. Cilt kırışıklıklarının derinliğini azaltan önemli tıbbi uygulamalardan biri hyalüronik asit enjeksiyonu ile doldurulması yöntemidir. Hyalüronik asit dolgu maddesi yüz cildi kırışıklarını ve dudak kontürlerini doldurma amaçlı injeksiyon tekniklerini teorik ve pratik uygulama ile göstermektir
Picture of Medikal Enstitü
YÜZ DOLGU UYGULAMALARI EĞİTİMİ BAŞLIYOR
by Medikal Enstitü - Thursday, 25 April 2013, 12:25 AM
 

EĞİTİMİN AMACI: Emosyonel ifade kırışıklıkları yüz cildinde glabellar, alın, göz çevresi, nasolabial bölgelerde derin kırışıklıklara neden olur. Cilt kırışıklıklarının derinliğini azaltan önemli tıbbi uygulamalardan biri hyalüronik asit enjeksiyonu ile doldurulması yöntemidir. Hyalüronik asit dolgu maddesi yüz cildi kırışıklarını ve dudak kontürlerini doldurma amaçlı injeksiyon tekniklerini teorik ve pratik uygulama ile göstermektir.

Picture of Medikal Enstitü
REJENERATİF TIPTA PRP (PLATELET RİCH PLASMA) UYGULAMALI EĞİTİMİ
by Medikal Enstitü - Thursday, 25 April 2013, 12:22 AM
 

EĞİTİMİN AMACI: PRP “ Platelet Rich Plasma (trombosit zenginleştirilmiş plazma uygulaması) adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Bu uygulama, bir kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak bir dizi özel ayrıştırma işlemlerine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki “trombosit zenginleştirilmiş plazma”nın (PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon yolu ile cildine geri verilmesini esas alır.

 

PRP uygulaması günümüzde çok popüler olmaya aday teknolojik etkili ve bilimsel bir medikal uygulamadır. Trombosit içindeki büyüme (growth) faktörleri sayesinde dejenere olmuş veya travmaya maruz kalmış dokularda iyileşme sürecinin kısaldığı, yeni kan damarı gelişimi ve kollajen oluşumunun indüklendiği, hasarların onarılarak rejeneratif etkinin arttığı bilimsel olarak ispatlanmıştır.

 

PRP uygulama alanlarının başında saç dökülmesi, yüz antiaging ve rejuvenasyonu, her türlü ağrı ve kas-iskelet sistemi yaralanma ve patolojileri gelmektedir. Kurs 3 aşamalıdır.

1) PRP ve yüz cildi uygulamaları,

2) PRP ve saç dökülmesi uygulamaları
Picture of Medikal Enstitü
KAS-İSKELET YARALANMALARI VE AĞRI TEDAVİSİNDE REJENERATİF TIP UYGULAMALARI EĞİTİMİ MAYIS AYINDA BAŞLAYACAK
by Medikal Enstitü - Thursday, 25 April 2013, 12:17 AM
 

EĞİTİMİN AMACI: Son 10 yıl içinde, tıp camiasında vücudun doğal iyileştirme potansiyelini güçlendiren, yan etki riski çok az ve etkinliği yapılan klinik çalışmalarla artan yenileyici (rejeneratif) tıp tedavi yöntemleri kullanılmaya başlanmıştır. Bu uygulamalar, klasik tedavi ile beraber uygulandığında tedavi süresi kısalmakta, iyileşme hızlanmakta, yan etkiler azalmakta ve hastanın genel vücut dengesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda hekimin elinde özellikle kronik ve iyileşmeyen hastaların tedavi ve konforunu artıracak alternatif tedavi seçenekleri olmasına neden olmaktadır.

Bu nedenle, ağrı ve kas–iskelet sistem yaralanmaları tedavilerinde tamamlayıcı (holistik, bütünleyici, integratif) rejeneratif uygulamaları olan Ozonterapi, Mezoterapi, PRP tedavisi, Biyopunktur, Nöral terapi ve Proloterapi konularında uzman kadrosu ile ilgili branşlardan meslektaşlarımıza eğitim programı hazırlanması düşünülmüştür.

Picture of Medikal Enstitü
ESTETİK TIPTA BOTOKS UYGULAMALARI EĞİTİMİ YAPILACAK
by Medikal Enstitü - Thursday, 25 April 2013, 12:13 AM
 

EĞİTİM AMACI: Kurs 2 basamak halinde yapılacaktır. İlk basamakta yüz kırışıklık, yüz sarkmaları, aşırı terleme ve Bruxism Noktürnal (gece diş gıcırdatma) tedavisinde Botulinum Toxin enjeksiyonu, botoks dilüsyon oranları, injeksiyon teknikleri ve yan etkileri konularında bilgi verilecektir.

İkinci basamakta ise botoks ürünün antiaging amaçlı kullanımının yanı sıra Botoksa alternatif bir ürün olan Argireline (Hexapeptid-3) yüz kırışıklık tedavisinde ve cilt antiaging amaçlı kullanımı ve Migren ve Baş-boyun ağrılarında Botulinum Toxin enjeksiyonu uygulama teknikleri, protokolleri hakkında teorik ve pratik bilgi verilecektir.

AYRINTILI EĞİTİM PROGRAMI


 
 
Skip Course categoriesSkip Calendar
 

Calendar

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 Today Wednesday, 16 April 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30